4. ročník soutěže VIVAT Tour Tábor 2014

Čtvrtý ročník Vivat tour Tábor je úspěšně za námi.

Přípravy na letošní ročník byly poněkud náročnější vzhledem k množství akcí pořádaných v AK Tábor. Srpnové počasí navíc mnoho nespolupracovalo a tak jsme mohli soutěžní trať naostro prolétnout až týden před soutěží. Nicméně na kvalitě zvolené tratí se to neprojevilo a soutěžní posádky doufám ocenili naše úsilí. Po loňské oddechovce po toku Vltavy jsme zvolili trať mířící na naši jižní hranici proloženou třemi oblouky a jedním úsekem vedoucím po silnici okresního formátu. Zvláště tato část se ukázala jako velmi obtížná a dokreslené mapy některých posádek způsobovaly veselí v rozhodcovském sboru.

Fotografie byly také četnější a rozdělení na otočné body a ostatní pomohlo jen částečně. Při pohledu do statistik soutěže je zřejmé, že nejvíce fotografií nalezly překvapivě slovenské posádky, zřejmě nezatížené místními znalostmi (18 a 14 z 24).

Je zřejmé, že pořadím nejvíce zamíchala disciplína přesnost přistání, kde se dlouho vedoucí holičská posádka propadla na třetí místo.

Po bezchybném výkonu jak na trati, tak při přistání zaslouženě zvítězila posádka z AK Jihlava Rudolf Lang a Jiří Michek, na druhém místě posádka AK Kolín Martin Markl a Zdeněk Böhm a na třetím AK Holíč manželé Sidorovi.

Myslím, že jsme si všichni užili i hromadný let. Mám pocit, že část z vás stejně k nám létá hlavně kvůli němu. Koneckonců, kdy si při létání v aeroklubu užijeme let ve skupině dalších 13-15 letadel, že?

Na příští ročník už máme v hlavách další nápady, jak vám pobyt u nás zpříjemnit, co nového vymyslet na soutěž a i hromadný let bude trochu jiný a troufám si říct náročnější, než letos. Doufáme, že se opět sejdeme a sletíme v hojném počtu, proto si prosím zaškrtněte  5-6.9.2015 jako termín 5. Vivat tout Tábor.

Letu zdar a Vivatům zvlášť

Jiří Lískovec