Vyhlídkové lety

VYHLÍDKOVÉ LETY – nevšední zážitky v oblacích

Vyhlídkové lety bezmotorovými kluzáky

Přejete-li si zažít pocity pilota bezmotorového větroně, nabízíme Vám provedení vyhlídkového letu nad Táborem v dvoumístném, bezmotorovém kluzáku společně se zkušeným pilotem, který před vlastním letem provede instruktáž a seznámí Vás s průběhem letu. Váš vyhlídkový let začne vyvlečením kluzáku motorovým letadlem do výšky přibližně 1000 m nad zemí. Po odpoutání bude následovat klouzavý let, dovolí-li meteorologické podmínky, předvede pilot i stoupání v termickém proudu. Po vyklesání do výšky 300 m nad zemí, pilot zahájí přistávací manévr zakončený bezpečným přistáním.

Vyhlídkové lety horkovzdušnými balóny

Let horkovzdušným balónem patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější letecké zážitky, které Aeroklub Tábor nabízí. Jelikož horkovzdušný balón nepotřebuje pro svůj start letiště, je možné let uskutečnit téměř odkudkoliv. Samotnému letu předchází přibližně hodinová příprava balónu, před kterou Vám naši zkušení piloti vysvětlí způsob nafukování a princip letu. Po nafouknutí balónu, kterého se můžete aktivně zúčastnit, následuje let v délce trvání přibližně 1 hodiny. Po jejím uplynutí pilot vybere vhodnou plochu na přistání a bezpečně přistane.

Fotolety

Aeroklub Tábor Vám nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si a vyfotografovat Vaše oblíbená místa z ptačí perspektivy. Fotolety provádíme dvou (pilot+pasažér) a čtyřmístnými (pilot+tři pasažéři) letadly po Vámi stanovené trati (po konzultaci s pilotem). Dolet našich a námi provozovaných letadel sahá daleko za hranice republiky, proto je výběr míst pro let prakticky neomezen.

Vyhlídkový let motorovým kluzákem

Vyhlídkový let motorizovaným kluzákem patří mezi cenově nejdostupnější způsoby jak se proletět nad českou krajinou. Let je určen pro jednoho pasažéra a bude proveden po konzultaci s pilotem po trati dle jeho výběru.

Provádíme vyhlídkové lety pro 1 až 3 osoby letadly a balóny, především z letiště v Táboře, ale jsme schopni operovat v rámci celé ČR. Vyjdeme vstříc Vašim požadavkům, časovým možnostem a připravíme individuální nabídku na míru. Pro další informace prosím volejte tel. 381 263 264, nebo nám napište (další info v sekci Kontakty). Na shledání v některým z našich strojů se těší piloti Aeroklubu Tábor.